Open Monumentendag 'Iconen en Symbolen' in Steenwijkerland

06 sep 2016, 13:35 Nieuws
input
Henk Bruinenberg

Op 10 september is het weer Open Monumentendag in Steenwijkerland. Het thema is dit jaar 'Iconen en Symbolen'. Een mooie gelegenheid om die dag een bezoek te brengen aan de vele monumenten die Steenwijkerland telt.

Ook dit jaar doet Steenwijkerland weer mee aan de landelijke Bankgiro Loterij Open Monumentendag. Tijdens deze editie van Open Monumentendag wordt aandacht gevraagd voor het thema 'Iconen en Symbolen'. Deze zie je overal terug in monumenten. Denk aan ornamenten en schilderingen. Een monument zelf kan ook een iconische waarde hebben, zoals een kerktoren, een molen of een stadhuis.

De gemeente kent een gevarieerd aanbod van monumentale panden en andere bezienswaardigheden. Ruim 30 daarvan openen op 10 september hun deuren van 10.00 uur tot 17.00 uur voor geïnteresseerden en bieden zo de kans voor een kijkje in hun historie. Wandelingen door de centra van Steenwijk, Vollenhove en Blokzijl leiden onder meer langs kerken, monumentale villa’s, havezaten, musea en monumentale winkelpanden. Maar ook buiten de stadskernen zijn er monumenten die een bezoek meer dan waard zijn. Een mooie gelegenheid om op 10 september een bezoek te brengen aan de vele monumenten die Steenwijkerland rijk is!

Er is een folder beschikbaar op diverse locaties, waaronder de toeristische informatiepunten in de gemeente. U kunt ookde folder over de Open Monumentendag in Steenwijkerland digitaal bekijken(pdf, 1,9 MB). Niet vermeld in de folder maar wel opengesteld is de Spinnekopmolen De Wicher aan de Hoogeweg 3 te Kalenberg. Het Schultehuis aan de Veneweg 83 te Wanneperveen is, in tegenstelling tot vermeld in de folder, wel opengesteld.

Meer achtergrondinformatie over de opengestelde monumenten binnen en buiten onze gemeente en de activiteiten die daar plaatsvinden is beschikbaar op de websitewww.openmonumentendag.nl.