Rutger Leistra (22) uit Steenwijk heeft oog voor detail

15 okt 2016, 13:53 Nieuws
dsc09832 kopie
Fotopersbureau Steenwyck - Jordi Posthuma

Hij is nog maar 22 jaar jong en student maar heeft grote ambities, Rutger Leistra uit Steenwijk brengt de mooiste locaties van Steenwijkerland en daar ver buiten prachtig in beeld met zijn camera.

Rutger komt van oorsprong uit Assen en woont hedendaags in Steenwijk, interesse in fotografie en vormgeving heeft hij eigenlijk nooit gehad totdat hij zijn opleiding "Mediavormgeving" begon.

Zijn interesse werd steeds meer gewekt naarmate hij het vak begon te ontdekken, in eerste instantie voor de vormgeving en niet veel later het fotograferen.

Na zijn interesse heeft Rutger het gewoon opgepakt, hij kocht een spiegelreflexcamera over en begon met het ontdekken. Dit ging niet zonder slag of stoot.

Een halfjaar geleden kreeg hij voor fotografie een dikke onvoldoende van zijn opleiding, een paar maanden later kreeg hij het fotograferen onder de knie en kreeg hij tientallen al dan niet honderden positieve reacties over zijn werken.

"Er zijn plekken waarbij je gewoon voorbij loopt en denkt van.. Oké. Maar zodra ik er een foto van maak kan ik er iets heel bijzonders van maken" vertelt Rutger.

Zo bewijst onderstaande foto die gemaakt is op een steiger aan de Oostermeenthevijver in Steenwijk.

oostermeenthevijver

Rutger gaat voor het "wow" effect, wat met het menselijk oog heel gewoon lijkt kan in zijn foto's heel surrealistisch gemaakt worden.

Sinds maart 2016 is Rutger begonnen met zijn eigen onderneming, Rutger Leistra Vormgeving en Fotografie waarbij al een aardig portfolio is opgebouwd.

Naast zijn onderneming zit Rutger niet stil, hij stapt vaak in de trein om vervolgens hele bijzondere plekken te gaan ontdekken. Dat heeft als nadeel dat hij soms uren in de trein zit voor slechts 2 foto's maar vol enthousiasme wordt er gereageerd dat hij het er graag voor over heeft.

sijgerbeulakker

Ambities

Rutger wilt graag door in het vak, momenteel maakt hij veel foto's ter promotie om meer naamsbekendheid te genereren. Zo worden zijn foto's regelmatig gespot in de media, Facebook pagina's en ook bij Steenwijkerland.Nieuws.nl.

Zodra Rutger zijn studie heeft afgerond wilt hij hier zijn beroep van maken, zijn ultieme ambitie? "Meer met portretfotografie gaan werken en voor grote merkcampagnes."

Uitgekeken is Rutger nog niet, hij is nog altijd op zoek naar de mooiste plekken om daar de ultieme foto van te kunnen maken.

Van het grote aantal positieve reacties die hij ontvangt, krijgt hij steeds meer motivatie.

rotterdam3

Meer prachtige beelden van Rutger's werk zien?

Zijn eigen website is te vinden via; www.rutgerleistra.nl

en plaatst regelmatig maar selectief foto's op zijn Facebook pagina.
De meeste foto's plaatst hij op zijn Instagram account.