Het college van B&W gaat de gemeenteraad voorstellen om een krediet van € 2.788.242,- beschikbaar te stellen voor de herinrichting van de Torenlanden en de Mr. Z. ter Steghestraat.
Wethouder Jacques Wagteveld ‘De wijk Torenlanden krijgt een flinke opknapbeurt. De riolering is aan vervanging toe. In de nieuwe situatie leggen we een regenwaterriool in de rijbaan aan. Het wegdek van de Mr. Zigher ter Steghestraat moet worden vervangen en de weginrichting is een punt van aandacht. Want deze weg kent vele gebruikers: van bewoners en schoolkinderen tot werknemers en bezoekers van bedrijven en binnenstad. Ook landbouwverkeer en het openbaar vervoer maken er gebruik van’.
Met de herinrichting van de Mr. Zigher ter Steghestraat gaat een belangrijke verkeersader in Steenwijk op de schop. De verkeersveiligheid staat daarbij op nummer 1. Alle werkzaamheden bij elkaar zorgen voor een flinke kwaliteitsimpuls voor Torenlanden. Daarbij worden de werkzaamheden zoveel mogelijk gecombineerd en wordt ook op meer plaatsen in de wijk de openbare ruimte onder de loep genomen.
Jacques Wagteveld ‘We hebben samen met de wijkvereniging Steenwijk-Noord het hele project opgepakt in zogenaamde co-creatie met de wijk. Een aanpak die voor mij het schoolvoorbeeld is hoe je in samenwerking met de inwoners van de wijk komt tot de resultaten. In dit geval hebben alle deelnemers invloed gehad op het proces zelf en het resultaat van het proces dat zich laat vertalen in de plannen die er nu liggen. Een proces dat recht doet aan de bestuursstijl van dit college. Alle informatie over dit proces is te vinden op de website van
wijkvereniging Steenwijk-Noord en onze
gemeentelijke website ’.
De voorbereidende werkzaamheden zijn inmiddels gestart. Tot de zomervakantie zijn Vitens en Rendo bezig met het aanpassen van de waterleiding en het elektranetwerk. De uitvoering van de herinrichting start na de zomervakantie en duurt naar verwachting tot de zomer van 2018.